Știri și evenimente

ZIUA COMUNEI GEACA

20-06-2019

Va asteptam cu drag pentru a sarbatori impreuna ZIUA COMUNEI GEACA!

Ziua va debuta cu oficierea Sfintei Liturghii la Biserica ortodoxa din Geaca, incepand cu oara 10.00, iar de la ora 14.00 - Programul artistic la Caminul Cultural din Geaca, sustinut de urmatorii artisti: IONUT BLEDEA si DIANA CARLIG, GIORGIANA LOBONT , ANA GEORGETA si NARCISA BALLA, GHEORGHE si DOINA PUIAN, Formatia de muzica populara condusa de DINU MURESAN, ANDREEA BOCA si LIDIA SOM.

In paralel cu spectacolul artistic, cei mici pot lua parte la ateliere creative si jocuri.

Gazdele va vor omeni cu o portie de mici si racoritoare!

Va sunt puse la dispozitie 2 microbuze ce vor pleca la ora 13.30 din satele Lacu si Puini.

Eveniment organizat in cadrul proiectului " Masuri integrate pentru comunitati marginalizate din Campia Transilvaniei" de catre Primaria comunei Geaca in parteneriat cu Fundatia Civitas pentru Societate Civila, Scoala Gimnaziala Geaca, Centru de Informare si Promovare Turistica Geaca, Biserica ortodoxa Geaca.